Nocek to wymagająca uporu i hartu ducha impreza na orientację prowadzona według wyjątkowych i ciekawych zasad. W tym roku do wyboru będą dwie trasy 33 i 44km do pokonania pieszo ale w dowolnym stylu – marsz, bieg.

Strefa uczestnika 27. listopada 2021

Jak co roku kolejność zapisów decyduje o miejscu na liście startowej – im szybciej się zapiszesz tym szybciej wystartuje Twoja drużyna.
Dodatkowo opłaty startowe uzależnione są od terminu zapisów.

Mapa dojazdu

Co warto wiedzieć ?


Co warto zabrać ?

Nawigacja.
Dobry humor i kompas lub busolę – dwa ostatnie przedmioty powinny wskazywać północ ;). Dodatkowo przyda się ołówek, długopis lub cienkopis. Warto zadbać aby nasz telefon był w pełni naładowany.

Ubranie.
No cóż… Stosowne do warunków atmosferycznych. Warto sprawdzić prognozę na dzień przed startem i bez względu na wysokość temperatury do lasu zawsze zabieramy długie spodnie (chronią nas przed insektami).
Obuwie – nasze ulubione buty do wędrówek – te rozchodzone i lekko nadszarpnięte zębem czasu.

Jedzenie.
Wprawdzie na mecie czekać na Was będą pączki, ale to może nie wystarczyć po kilku godzinach na świeżym powietrzu. O Jedzenie zadbajcie więc we własnym zakresie.

Co jeszcze ?
Jeśli wspominałem już o humorze to może jeszcze coś na insekty i latarkę – tak na wszelki wypadek 

Czego się spodziewać ?

Trasa.
Na mapie rozrzucone będą punkty – kolejność ich zdobywania wyznaczacie sami – według najlepszej według was opcji. Poruszamy się tylko po leśnych duktach i drogach – nie wolno ciąć na przełaj. Może okazać się że będzie to impreza ekstremalna, a w lesie spędzimy całą noc. Błoto kurz i łzy – nie wykluczamy niczego.

Podstawowe zasady.
Przed startem dostajemy kartę startową na której odwrocie znajduje się wycinkowa mapa terenu z zaznaczonym punktem startowym (jedyny obowiązkowy punkt na trasie). Po dotarciu do tego punktu pobieramy komplet właściwych map i wtedy właśnie zaczyna się zabawa – resztę trasy wyznaczamy sami. Im więcej punktów odnajdziemy w terenie tym lepiej !!!

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę biec ?
NIE. Właśnie dlatego też w nazwie nie znajdziecie słowa bieg. Trasę należy pokonać pieszo ale w dowolnym stylu.

Wiek.
Jeśli masz skończone 16lat możesz spać spokojnie. Jednak wszyscy poniżej 18. lat muszą być pod opieką osób pełnoletnich i przed startem dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w rajdzie.

Czy można wystartować z psem ?
TAK. Jednak pamiętajmy, że to właściciel jest całkowicie odpowiedzialny za swojego pupila.

Czy organizator zapewnia kompas lub busolę ?
NIE. Taki przyrząd w ilości przynajmniej 1szt. na zespół musicie zapewnić sobie we własnym zakresie.

Czy można pozostawić swoje rzeczy w bazie rajdu ?.
TAK. Organizator jednak nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Czy odprawa jest obowiązkowa ?
TAK. Przed startem wszystkie drużyny (a przynajmniej ich kapitanowie) muszą być na odprawie.