Napięcie sięga zenitu…

Odprawa już za nami, wszyscy wystartowali, wszyscy w terenie. Jest listopadowa noc, słońce zachodzi szybko a zegar bezlitośnie odmierza czas. Dla organizatorów to długie godziny. Czy wszystko zagra ? Czy uczestnicy odnajdą punkty kontrolne i dotrą bezpiecznie do bazy ? Czy limity czasowe nie były zbyt wygórowane?

Każdy zawodnik/drużyna tuż przed startem otrzymał mapę z naniesionymi punktami kontrolnymi. Teraz wystarczy tylko odnaleźć je w terenie i potwierdzić obecność na swojej karcie startowej – proste, prawda ?

Blisko 10. godzin później na metę dociera pierwszy zespół, który odnalazł wszystkie punkty. Jak się później okazuje jedyny jaki tego dokonał !!! Nie było łatwo ale tego nikt nie obiecywał.

Rajdy na Orientację nie dla każdego ?

Dość powiedzieć, że Rajdy na Orientację to podstawa selekcji w większości wojsk specjalnych na całym świecie… Ale każdy medal ma dwie strony. Może to być sportowa rywalizacja lub chęć ukończenia. Dobra zabawa, sprawdzenie charakteru. Każdy odnajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak nie ma w Tobie krzty samozaparcia dla dobra wszystkich pozostań w domu.

NOCEK

Ma swoją wieloletnią historię i tradycję. Dzięki pierwszej rozwijał się i zmieniał. Otwierał na nowe i rósł w siłę zyskując sławę – nie najprostszego. Jednocześnie z roku na rok przyciągając coraz więcej uczestników. Tradycją stała się natomiast skromna forma, bez wielkich nagród i dekoracji. Wszyscy startują tu dla siebie 🙂