Busola – to świetna okazja do aktywnego wypoczynku. W dużej mierze oparta na idei rajdu na orientację z dodatkowymi zadaniami specjalnymi. W tegorocznej edycji przygotowaliśmy dwie trasy piesze Zieloną ( Rodzinną ) około 7km i Błękitną – 22km oraz Trasę rowerową 40km.

Najbliższa edycja we wrześniu 2022 – zapisy ruszą 27.05.2022

Jak co roku kolejność zapisów decyduje o miejscu na liście startowej – im szybciej się zapiszesz tym szybciej wystartuje Twoja drużyna.
Dodatkowo opłaty startowe uzależnione są od terminu zapisów.

Mapa dojazdu

Co warto wiedzieć ?

Co warto zabrać ?

Nawigacja.
Dobry humor i kompas lub busolę – dwa ostatnie przedmioty powinny wskazywać północ ;). Dodatkowo przyda się ołówek, długopis lub cienkopis. Warto zadbać aby nasz telefon był w pełni naładowany.

Ubranie.
No cóż… Stosowne do warunków atmosferycznych. Warto sprawdzić prognozę na dzień przed startem i bez względu na wysokość temperatury do lasu zawsze zabieramy długie spodnie (chronią nas przed insektami).
Obuwie – nasze ulubione buty do wędrówek – te rozchodzone i lekko nadszarpnięte zębem czasu.

Jedzenie.
Wprawdzie na mecie czekać na Was będą pączki, ale to może nie wystarczyć po kilku godzinach na świeżym powietrzu. O Jedzenie zadbajcie więc we własnym zakresie.

Co jeszcze ?
Jeśli wspominałem już o humorze to może jeszcze coś na insekty i latarkę – tak na wszelki wypadek 

Czego się spodziewać ?

Trasa.
Na mapie rozrzucone będą punkty – kolejność ich zdobywania wyznaczacie sami – według najlepszej według was opcji. Poruszamy się tylko po leśnych duktach i drogach – nie wolno ciąć na przełaj. Nie jest to raczej impreza ekstremalna – ma dostarczyć frajdę i radość, a nie błoto kurz i łzy.

Zadania dodatkowe.
Podczas pokonywania trasy czekać na Was będą zadania dodatkowe. Owiane są one jednak gęstą siecią tajemnicy. Innymi słowy wiem, ale nie powiem.

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę biec ?
NIE. Właśnie dlatego też w nazwie nie znajdziecie słowa bieg. Trasę należy pokonać pieszo ale w dowolnym stylu. Dla najmłodszych (kilkuletnich) uczestników dopuszczamy rowerki i wózki – rzecz jasna.

Drużyny.
W regulaminie stoi 2 do 10 osób, ale jak ktoś się uprze wystartować w pojedynkę to mu nie zabronię.

Wiek.
Jeśli masz ukończone 16lat możesz spać spokojnie. Jednak wszyscy poniżej 18. lat muszą być pod opieką osób pełnoletnich i przed startem dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w rajdzie.

Czy można wystartować z psem ?
TAK. Jednak pamiętajmy, że to właściciel jest całkowicie odpowiedzialny za swojego pupila.

Czy organizator zapewnia kompas lub busolę ?
NIE. Taki przyrząd w ilości przynajmniej 1szt. na zespół musicie zapewnić sobie we własnym zakresie.

Czy można pozostawić swoje rzeczy w bazie rajdu ?
TAK. Organizator jedna nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Czy odprawa jest obowiązkowa ?
TAK. Przed startem wszystkie drużyny muszą być na odprawie.