Ponieważ rezygnujemy całkowicie z odprawy, mamy dla Was garść informacji. Dla stałych bywalców – nic się nie zmieniło. Debiutantom polecam dalszą lekturę…

Harmonogram

  • Start pierwszego zespołu godzina 11:00.
  • Start kolejnych zespołów w odstępach 2min.
  • Czas na pokonanie trasy zielonej 6. godz.
  • Czas na pokonanie trasy błękitnej 8. godz.
  • Spóźnione zespoły trafiają na koniec kolejki.

Start

  • Przed startem zespoły otrzymują kartę startową, mapę oraz informację o punkcie startowym.
  • Punkt startowy jest jedynym obowiązkowym zdobywamy go w pierwszej kolejność !!!
  • Pozostałe punkty zdobywamy w dowolnej kolejności po wyznaczonej przez siebie najlepszej trasie. Numeracja punktów nie ma żadnego związku z kolejnością zdobywania.

Mapa i PK

  • Mapa jest w skali 1 : 20 000 ( 1cm = 200m )
  • Wszystkie punkty kontrolne naniesione na mapie znajdują się w terenie.
  • W terenie jest jeden punkt nie naniesiony na mapie. Informacje gdzie się znajduje podane są na innych punktach kontrolnych. Należy nanieś go na mapę i odszukać w terenie.
  • Część punktów jest wspólna dla obu tras. Oznaczone kolorami:
    • zielono/błękitne dla trasy zielonej
    • zielono/błękitne + błękitne dla trasy błękitnej.

Punkt dodatkowy

Przykład wyznaczania punktu dodatkowego:

Na punkcie kontrolnym podane są kąt i odległość ( w metrach )

W pobliżu punktu 04 na którym jesteśmy znajduje się punkt dodatkowy 11. Kąt 254 stopnie, odległość 680 metrów

Przy pomocy kątomierza – znajduje się na punkcie – wyznaczamy kąt

Środek kątomierza stanowi punkt w którym jesteśmy, do góry i na dole na mapie znajdziemy dwie linie ułatwiające prawidłowe położenie kątomierza. Po wyznaczeniu właściwego kąta stawiamy kropkę.

Prowadzimy prostą łączącą punkt w którym jesteśmy z wyznaczonym kątem.

Odmierzamy odległość

Odległość 680m w skali 1 :20 000 stanowi 3,4cm na mapie. Punkt dodatkowy wyznaczony, czas poszukać go w terenie 🙂

Zadania specjalne

  • Na trasie w pobliżu oznaczonych PK znajdują się zadania specjalne, których wykonanie premiowane jest dodatkowymi punktami klasyfikacyjnymi.
  • Drużyna wyznacza jednego zawodnika do wykonania zadania, który wykonuje je jako pierwszy. Po wykonaniu sędzia na karcie startowej wbija uzyskaną liczbę punktów.
  • Reszta zespołu może podejść do wykonania zadania w formie zabawy.

Meta

  • Po pokonaniu trasy całe zespoły zgłaszają się na mecie w biurze zawodów.
  • O zajętym miejscu decyduje w pierwszej kolejności ilość zdobytych punktów klasyfikacyjnych, następnie czas.
  • Ze względów bezpieczeństwa ewentualną rezygnację z dalszego udziału w rajdzie powinno się osobiście zgłosić w biurze zawodów.

Bezpieczeństwo i porządek

  • Na mapie znajduje się nr telefonu do organizatora.
  • W obrębie zawodów znajdują się drogi publiczne nie wyłączone z ruchu drogowego (proszę o zachowanie szczególnej ostrożności).
  • Las zostawiamy taki jakim go zastaliśmy. Nie śmiecimy w lesie !!! Opakowania po jedzeniu i piciu zabieramy do plecaka, kosz czeka na mecie.

Do zobaczenia 🙂